ترغیب جوانان به نماز  و نماز حاجت

ترغیب جوانان به نماز و نماز حاجت

خواندن دو رکعت نماز جهت استجابت دعا : رکعت اول حمد و سوره الرحمن و رکعت دوم حمد و سوره حشر پس از پایان نماز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها و سپس صد و یک مرتبه «استخیر بالله خیره فی عافیه». راهکار دیگر گفتگو با جوانان و بیان آثار نماز.

دعاهای روزانه دکتر رفیعی

دعاهای روزانه دکتر رفیعی

ذکر صلوات و خواندن روزانه آیةالکرسی و معوذتین (سوره های فلق و ناس) و همچنین توصیه به خواندن نمازی که عمدتاً شب ها برای فرزندان خوانده می شود.(رکعت اول حمد و سوره قدر و رکعت دوم حمد و سوره کوثر.)

قضـا و قــَدر و جبر و اختیار

قضـا و قــَدر و جبر و اختیار

سنگین و مهم بودن بحث قضا و قدر و جبر و اختیار نکته مهم حکم عقل به اختیار انسان و علم و تقدیر خدا بر اساس اختیار انسان است.

تاثیر دعا در سرنوشت انسان

تاثیر دعا در سرنوشت انسان

عدم تحقق تمامی خواسته ها در ذکر و دعا و درخواست مصلحت در دعاها. مرز دعا فقط دعای مادی نباشد و در دعاها انتظار معجزه نداشته باشیم. بالابردن سطح توقعات باعث ضعف اعتقادات می گردد.

حرز امام جواد علیه السلام

حرز امام جواد علیه السلام

انجام اسباب طبیعی و رعایت ها در کنار حرز و دعا. نگارش حرز امام جواد علیه السلام توسط هر فردی و نیاز به آب خاص یا توصیه خاص و موارد دیگر ندارد.

یاد کردن اموات

یاد کردن اموات

طلب مغفرت و خواندن سوره ملک و خواندن هفت مرتبه سوره قدر رو به صورت میت و انجام خدمات عمومی و شریک کردن اموات در کار خیر.

باور به استجابت دعا

باور به استجابت دعا

اعتقاد داشتن به اجابت دعا. چند گروه دعایشان به اجابت نمیرسد و دعا حبس می گردد از جمله کسی که باور به اجابت دعا نداشته باشد. چهار شرط اساسی در اجابت دعا: اخلاص در مساله، توجه به دعا، انصاف در دعا و انجام وسیله.

دفع طلسم و جادو

دفع طلسم و جادو

عدم انکار سحر و طلسم به استناد آیات قرآن کریم (اما اثبات و باور آن مشکل است.) فرمول پنج ماده ای جهت دفع هر گونه طلسم و سحر به نقل از آیت الله بهجت رحمه الله علیه : همراه بودن قرآن، خواندن معوذتین (سوره فلق و سوره ناس)، خواندن آیه الکرسی، اذان گفتن بلند در منزل و خواندن پنجاه آیه در روز.

آثار ذکر و یاد خدا

آثار ذکر و یاد خدا

آثار ذکر : یاد کردن خدا، دور شدن شیطان از انسان، آرامش، حیات قلب، افزایش توفیقات انسان، افزایش رزق، انس به خداوند، افزایش محبت خداوند، حضور ملائکه در آن مکان، شمول رحمت الهی، نورانی شدن چهره در روز قیامت و آمرزش.

ذکر و یاد خدا

ذکر و یاد خدا

بیان معنای ذکر (به معنای توجه) و اقسام و آثار ذکر. اشاره به عدم جایگزینی ذکر با اسباب طبیعی در عین تاثیر ذکرهای سفارش شده در روایات.