وجود 20 میلیون جوان مجرد در کشور

وجود 20 میلیون جوان مجرد در کشور

مدیر گروه شیعه‌شناسی جامعة‌المصطفی العالمیه گفت: هم‌اکنون 20 میلیون جوان #مجرد در کشور وجود دارد که حتی برخی از آنها از سن #ازدواج عبور کردند و ممکن است دیگر نتوانند ازدواج کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی ظهر امروز در مراسم «پیوند آسمانی» زوج‌های شرکت کننده در مراسم ازدواج دانشجویی در حرم مطهر رضوی ضمن معرفی کتاب «تحکیم خانواده» عدم ازدواج و تشکیل #خانواده را از مشکلات اساسی جامعه برشمرد.

وی افزود: هم اکنون 20 میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد که حتی برخی از آنها از سن ازدواج نیز عبور کرده و ممکن است دیگر نتوانند ازدواج کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در برخی از کلانشهرهای ایران از هر 4 ازدواج، یک ازدواج به طلاق منجر می‌شود و آمار #طلاق عاطفی نیز در این شهرها به همین مقدار زیاد است.

رفیعی مسأله دیگر موجود در کشور را تفکر غلط کاهش #جمعیت عنوان کرد و افزود: عده‌ای در سال‌های گذشته با تبلیغ داشتن #فرزند کمتر باعث شدند امروز دچار مشکلات جدی به خصوص در سن جوان شویم.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به تمام این مشکلات پاسخ داده، تصریح کرد: اگر به زندگی بزرگترهای خود بنگریم در می‌یابیم از زمانی که ازدواج کردند به #برکت ازدواج توان اقتصادی خوبی پیدا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اظهار محبت به همسر در همه کتب دینی افزود: سه طایفه از زنان به #بهشت می‌روند و خداوند عذاب قبر آنها را بر می‌دارد؛ زنی که بر #بداخلاقی مرد #صبر می‌کند، زنی که مهریه‌اش را می‌بخشد و زنی که برای #غیرت مرد احترام قائل است و آن را رعایت می‌کند.

رفیعی اضافه کرد: اگر زن بر بداخلاقی #همسر صبر کند با آسیه و اگر مرد بر بداخلاقی همسرش صبر کند با حضرت ایوب محشور می‌شود.

مدیر گروه شیعه شناسی جامعة المصطفی العالمیه خطاب به زوج‌های جوان گفت: اگر با یکدیگر بسازید، کمی صبر و تحمل داشته باشید و از اصل تغافل استفاده کنید زندگی‌ها گرم می‌شود البته تغافل به معنای نادیده گرفتن خطاهای یکدیگر نیست بلکه به معنای به رو نیاوردن خطا است لذا باید در زندگی تغافل باشد نه غفلت.

منبع

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید