نظام متعلق به افراد خاصی نیست

نظام متعلق به افراد خاصی نیست

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه سابقه #مدیریت کاندیداها برای انتخاب بسیار مهم است، تصریح کرد: #نظام متعلق به خون #شهدا است و متعلق به هیچ فرد و گروهی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام ناصر رفیعی شب گذشته در جمع زائران و نمازگزاران حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه عبد صالح بودن افتخار بزرگی است تصریح کرد: صالح بودن در نسل انسان نیز تاثیر بسیاری دارد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اینکه گاهی اوقات خداوند به دلیل وجود عبد صالح عذابی را از قومی دور می‌گرداند، خاطرنشان کرد: عبد صالح کسی است که انگیزه الهی دارد و برای دین خود تلاش می‌کند.

رفیعی با اشاره به اینکه حضرت عباس(ع) اخلاص مثال زدنی داشت اظهار کرد: علمدار کربلا در روز عاشورا امان نامه شمر را برای خدا قبول نکرد و به دفاع از دین خود پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه حضرت ابوالفضل(ع) هیچ سئوال و اعتراضی به تصمیم‌های امام زمان خود نداشته است تصریح کرد: علمدار کربلا مطیع ولایت زمان خود بود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه در ادامه به بیان ویژگی‌های حضرت ام البنین(س) پرداخت و اظهار کرد: این بانوی بزرگوار زنی ادیب و شاعر بود.

رفیعی با تاکید بر اینکه نخستین مرثیه سرای علمدار کربلا حضرت ام البنین(س) است، تصریح کرد: این مادر بزرگوار فرزندان خود را در شرایطی تربیت کرد که حضرت علی(ع) مورد لعن و نفرین افراد قرار می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه چهار فرزند حضرت ام البنین(س) در روز #عاشورا در راه دین شهید شدند خاطرنشان کرد: هنگامی که خبر شهادت فرزندان این بانوی مکرم را به وی دادند با صدای بلند گفت تمام فرزندان من فدای سیدالشهدا(ع).

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: ادب و تربیت حضرت ام البنین(ع) در فرزند رشید این بانو یعنی حضرت عباس(ع) جلوه پیدا کرد.

رفیعی با تاکید بر اینکه حوادث کربلا از سینه پر از مصائب امام سجاد(ع) نقل شده است، تصریح کرد: روضه خوان امام حسین(ع) امام سجاد بوده است.

وی با انتقاد از کسانی که به زیارتگاه‌ها و مقبره امامزاده‌ها ایراد می‌گیرند و شبهه وارد می‌کنند خاطرنشان کرد: تاریخ سینه به سینه نقل کرده است که دختر امام حسین(ع) در فلان مکان دفن است و این دیگر جای شبهه‌افکنی ندارد.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه تصریح کرد: همان طور که تاریخ نوشته است پایتخت هخامنش #تخت_جمشید بود همین تاریخ نیز می‌گوید حوادث #کربلا اینچنین رخ داده است.

رفیعی با تاکید بر اینکه امامزاده‌ها باعث برکت هستند خاطرنشان کرد: ممکن است تشابه اسمی برای برخی امامزاده‌ها باشد اما اصل قبور مورد احترام است.

وی با اشاره به اینکه حضرت عباس(ع) مطیع محض خدا و #پیامبر و امام زمان(ع) خود بود اضافه کرد: برخی افراد بودند که در برابر ائمه معصومین(ع) حرف گوش نمی‌دادند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مسائل هر دوره تاریخ بصیرت، آگاهی و قدرت تشخیص است اظهار کرد: شرکت در انتخابات از مطالبی است که در این دوره انقلاب بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه در طول 35 سال انقلاب اسلامی حساسیت این دوران را نداشتیم تصریح کرد: تردید به خود راه ندهید و ان‌شاءالله با حضور خود بر شور و شکوه #انتخابات بیفزاییم.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه با تاکید بر اینکه نواقصی در دولت بوده است اما نظام متعلق به افراد خاصی نیست، تصریح کرد: نظام ثمره خون شهدا است و فردی که بتواند کشور را اداره کند باید انتخاب شود.

رفیعی با اشاره به اینکه برخی افراد به خوبی در مسئولیت حاضر شدند اما آن گونه که آمدند خوب خارج نشدند خاطرنشان کرد: سابقه مدیریت افراد بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: برخی افراد در گذشته به سابقه مدیریت آن‌ها توجه نشد و مشکلاتی به وجود آمد اما ان شاءالله در انتخابات آتی انتخاب آگاهانه‌ای داشته و بر همین اساس رای دهیم.

منبع

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید