سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم
سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم 0سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم 1سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم 2سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم 3سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم 4

سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم

  اثر حاضر که جلد چهارم از سخنرانی های استاد رفیعی است درباره مسائل مختلف اسلام و فضائل ائمه علیهم السلام و آموزه‌های وارد شده از سوی آنان و اقدامات ایشان جهت ارائه فرهنگ علوی در تاریخ اسلام می باشد. در این نوشتار که از مجموعه سخنرانی‌های حجت‌الاسلام دکتر ناصر رفیعی محمدی است، ابتدا به بررسی اخلاق پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از منظری قرآنی پرداخته شده و جلوه‌هایی از رحمت و عطوفت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، مهربانی ایشان نسبت به مردم به ویژه کودکان، اخلاق ایشان در خانواده و شیوه‌های تربیتی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و اصلاحات اجتماعی انجام شده توسط ایشان منعکس گردیده است. سپس گوشه‌هایی از فضایل علمی و معنوی امام علی علیه السلام و اعترافات دانشمندان اهل سنت و مسیحی درباره شخصیت با عظمت آن امام مطرح شده و حکایاتی از زندگی ایشان نقل گردیده است. در ادامه به بحث درباره شخصیت، فضائل، و ابعاد زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام؛ دیدگاه های تفسیری امام حسن علیه السلام؛ علل ماندگاری کربلا؛ پیامدهای عاشورا؛ کارهای مهم امام سجاد علیه السلام؛ فضائل امام محمدباقر علیه السلام؛ نقش هدایتی امام صادق علیه السلام؛ سیره و روش زندگی امام صادق علیه السلام؛ و امام رضا علیه السلام و تکلیف الهی می پردازد.

  در این مجموعه سعی شده است اکثر مباحث همراه داستان بیان شود تا بهتر درک شود و منابع آیات ، روایات و داستان ها مشخص شده تا اهل تحقیق بتوانند از منابع بهره مند گردند.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۱۲
  عنوانسلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد چهارم
  دسته بندیکتاب، سخنرانی‌ها، عمومی، سلسله سخنرانی‌های استاد رفیعی
  مشخصات اصلی کتاب
  شابک۹۷۸۶۰۰۹۴۷۹۱۶۰
  ناشردارالمبلغین
  گردآورندهسید علی اکبر حسینی نیشابوری
  شماره کتاب‌شناسی ملی۲۵۰۷۱۲۴
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۳۰۴
  نوع جلدشومیز
  قطعوزیری
  محتوای کتاب
  زبانفارسی

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط