سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم
سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم 0سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم 1سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم 2سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم 3سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم 4

سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم

  اثر حاضر که جلد سیزدهم از سخنرانی های استاد رفیعی است، شامل سخنرانی های استاد در موضوعات ماه مبارک رمضان، پیامد های طلاق، ذکر الهی و … در ماه رمضان سال هزار و سیصد و نود و هفت می باشد.در این مجموعه سعی شده اشت منابع آیات ، روایات و داستان ها مشخص گردیده تا اهل تحقیق بتوانند از  منبع بهره مند گردند.
  این کتاب شامل بیست و سه قسمت است:

  قسمت اول: ماه مبارک رمضان

  تنها ماهی که خداوند در قرآن نام برده است، همین ماه مبارک است. در این قسمت به بررسی اهمیت ماه رمضان در کلام امیر المؤمنین علیه السلام و آثار این ماه مبارک پرداخته می شود.

  قسمت دوم: آیات سی و شش تا چهل سوره احزاب

  داستان ازدواج زید بن حارثه در آیه سی و ششم این سوره مورد بررسی قرار می گیرد و آثار ازدواج بیان می شود که عبارتند از؛ شرافت و بازدارندگی، آرامش، مهر و محبت، رحمت الهی و پاکی و پاکیزگی.

  در آیه سی و هفت سوره احزاب پیامدهای طلاق و داستان ازدواج پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با زینب همسر قبلی زید بن حارثه مورد بررسی قرار می گیرد.

  روح تسلیم، در تمام ارکان دین وجود دارد که در آیه سی و هشتم  و سی و نهم سوره احزاب به یک نمونه از روحیه تسلیم بودن اشاره شده است.

  قسمت سوم: آیات چهل و چهل و یک سوره احزاب

  پیام این آیات در این قسمت ذکر الهی است و آثار مورد بررسی در این بخش عبارتند از؛ نفاق زدایی، نور بخشی، استجابت دعا، ومحبوبیت زایی.

  عوامل بازدارنده از ذکر خدا که عبارتند از ؛ شیطان، مال و فرزند، ارزوهای طولانی، بی مراقبتی از چشم، معاشرت زیاد با مردم، کارهای بیهوده و سرگرمی های پوچ و خصومت و نزاع دینی ، در ادامه این بخش مورد بررسی قرار می گیرند.

  قسمت چهارم:آیات چهل و دوم تا چهل و هفتم سوره احزاب

  در این قسمت از کتاب، آثارتسبیح خداوند و نشانه های لطف الهی مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه  در تفسیر آیات چهل و پنج و چهل و شش پنج ویژگی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بیان می شود که عبارتند از شاهد بودن بر امت، بشیر و نذیر بودن ایشان، دعوت به سوی خدا و چراغ تابان هدایت بودن ایشان است.

  قسمت پنجم: آیات چهل و هشتم تا هفتاد سوره احزاب

  در این بخش از آیات برخی مسائل اعتقادی و اخلاقی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند که عبارتند از؛ اطاعت صحیح و اطاعت نادرست، طلاق و آثار آن، ادب برخورد با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شرم و حیا و اهمیت آن برای بانوان، آثار و برکات صلوات، گناه تهمت و بهتان، اهمیت حجاب و پوشش، گناه شایعه پراکنی و آثار نیک گویی و حفظ زبان.

  در ادامه مباحث کتاب، به بررسی مناسبتهای ماه مبارک رمضان پرداخته می شود که عبارتند از؛ وفات بانوی بزرگ اسلام حضرت خدیجه سلام الله علیها، میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، شبهای قدر و آثار و برکات آن و اعمال و برکات عید سعید فطر.

           

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۱۶
  عنوانسلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد سیزدهم
  دسته بندیسخنرانی‌ها، عمومی، کتاب، سلسله سخنرانی‌های استاد رفیعی
  مشخصات اصلی کتاب
  ناشردارالمبلغین
  گردآورندهسید علی اکبر حسینی نیشابوری
  شماره کتاب‌شناسی ملی۳۲۷۸۲۱۸
  شابک978-600-7686-60-7
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۳۳۲
  قطعوزیری
  نوع جلدشومیز
  وزن۶۷۷
  محتوای کتاب
  زبانفارسی
  موضوعاسلام- خطابه ها

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط