سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم
سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم 0سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم 1سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم 2سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم 3سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم 4

سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم

  کتابی پیش رو جلد دوم از سلسله سخنرانی های استاد رفیعی می‌باشد که در سال هزار و سیصد و نود و پنج توسط ایشان ایراد شده است. در این کتاب، از منابع و مآخذ معتبر استفاده شده است.
  این کتاب شامل پنج بخش است؛ 

  بخش اول: گریه و عزاداری برای امام حسین علیه السّلام و ویژگی های امام حسین علیه السّلام

  به فرموده ی امام صادق علیه السّلام کسانی که در آسمان برای زائران قبر امام حسین علیه السّلام دعا می‌کنند، بیشتر از زمینی ها هستند. در این بخش، انواع گریه مورد بررسی قرار می‌گیردم که گریه برای معرفت و مظلومیت امام حیسن علیه السّلام بسیار ثواب دارد. فضائل و صفاتی در انسان هستند که شیطان نمی‌تواند در قلب او فرود آید: نیت صادق و توکل بر خدا، ذکر زیاد، صبر بر مصیبت، راضی به رضای خدا بودن، و هرچه را برای خود می‌پسندد برای دیگران هم بپسندد. اباعبدالله الحسین علیه السّلام مظهر  شجاعت، صبر، مسئولیت پذیری، وفای به عهد و توکل بر خدا بودند.

  بخش دوم: عمده ترین درس های عاشورا

  در این بخش، عمده ترین درس های عاشورا مورد بررسی قرار گرفته اند که عبارتند از: هدایت قلب ها، خوف و ترس پسندیده، بلند همتی عاشوراییان، خشوع و نصیحت پذیری در بین یاران عاشورایی، شناخت صراط مستقیم از تریق شناخت و معرفت امام و حجت خدا.

  بخش سوم: نامه های و پیام های امام حسین علیه السّلام

  در این بخش، نامه های امام حسین علیه السّلام به مردم بصره، مردم کوفه، پاسخ به فرماندار مکه، نامه به حبیب ابن مظاهر، نامه به برادرش محمد حنفیه، مورد بررسی قرار می‌گیرند که عمده ترین پیام های این نامه ها عبارتند از: امام شناسی، احیا کردن سنت پیامبر، ازبین بردن بدعت ها، دین شناسی، معروف شناسی، سعادت در دنیا و آخرت می‌باشند.

  بخش چهارم: تجلیل اهل بیت از امام حسین علیه السّلام و حادثه عاشورا و علل رویارویی با امام حسین علیه السّلام

  امام رضاعلیه السّلام می‌فرمود: همه ما اهل بیت، کشتی نجاتیم اما کشتی امام حسین علیه السّلام گسترده تر است و تند تر می‌رود.
  زیارت امام حسین علیه السّلام آثار معنوی، دنیوی و اخرایی زیادی داردکه در این بخش به بررسی آنها پرداخته می‌شود. در ادامه علل اتفاق افتادن حادثه عاشورا بیان می‌شود که عبارتند از: ولایت ستیزی، دین ستیزی، تقدس زدایی، عدالت ستیزی، دوری از یاد خدا، نفاق و پیروی از شیطان به عنوان مهم ترین دشمن انسان.

  بخش پنجم: سیره عبادی امام حسین علیه السّلام ، فضائل قمر بنی هاشم علیه السّلام و جوانان

  کربلا، تجلی عرفان و اخلاق و عزت انسانی است. سیره عبادی امام حسین علیه السّلام از نماز ظهر عاشورا تا رحمت و رأفت در کربلا در این بخش مورد بررسی قرار ‌می‌گیرد. ویژگی های قمر بنی هاشم علیه السّلام و جوانانی که در روز عاشورا حماسه آفریدند و منشع صبر، قوت در دین، غیرت و عزت شدند در ادامه این بخش مورد بررسی قرار گرفته اند.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۱۸
  عنوانسلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم
  دسته بندیکتاب، سخنرانی‌ها، عمومی، سلسله سخنرانی‌های استاد رفیعی
  مشخصات اصلی کتاب
  شابک۹۷۸۶۰۰۹۴۷۹۱۲۲
  ناشردارالمبلغین
  گردآورندهسید علی اکبر حسینی نیشابوری
  شماره کتاب‌شناسی ملی۳۲۷۸۲۱۸
  محتوای کتاب
  موضوعویژگی ها و پیام ها و نامه های امام حسین علیه السلام
  زبانفارسی
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۳۵۲
  نوع جلدشومیز
  قطعوزیری
  وزن۴۱۶

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط