سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم
سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم 0سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم 1سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم 2سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم 3سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم 4

سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم

  کتابی که مشاهده می‌کنید جلد هشتم از سلسله سخنرانی های استاد رفیعی می‌باشد که در ماه محرم سال هزار و سیصد و نود و یک و نود و چهار توسط ایشان ایراد شده است. در این کتاب، از منابع و مآخذ معتبر استفاده شده است.
  این کتاب شامل چهار بخش است؛ 

  بخش اول: بررسی رجز ها و شعار های عاشورا

  محرم بهار عقل و عاطفه است؛ هم عقل و هم احساس ما حکم می‌کند امام حسین علیه السلام را بیشتر بشناسیم. مواردی که در این بخش، مورد بررسی قرار گرفته اند و در ذیل رجز های امام حسین علیه السلام  بیان شده اند، عبارتند از: ویژگی های منحصر به فرد امام حسین علیه السّلام، احترام اهل بیت علیهم السلام، اهمیت ایمان و باور قلبی به خدا و اهل بیت علیهم السلام و راه های تقویت ایمان، منشع پیدایش تشیع، محبت اهل بیت علیهم السلام و ویژگی محبان اهل بیت علیهم السلام، هجرت و انواع آن، علل برتری و اولویت اهل بیت علیهم السلام، حمایت از دین و ارزه کردن اعتقادات، عزت و شهادت طلبی.

  بخش دوم: ویژگی های اصحاب امام حسین علیه السلام

  در این بخش به بررسی ویژگی های اصحاب و یاران با وفای حضرت اباعبدالله علیه السّلام در ذیل دو زیارتنامه معروف( زیارت ناحیه مقدسه و زیارت رجبیه که هردو توسط علامه مجلسی در بحار الأنوار آورده شده اند) پرداخته می‌شود که عبارتند از بصیرت، ولایتمداری، سرعت به نیکی و کار خیر، شادابی و نشاط روحی و روانی که باعث سلامتی جسم و افزایش قدرت تفکر و یادگیری می‌شوند که از صفات بارز پرهیز کاران هستند، دشمن شناسی، یاران جوان و بلند همتی برای رسیدن به هدف.

  بخش سوم: شرح برخی از دعا های زیارت عاشورا

  دعاهایی که در زیارت عاشورا بیان شده اند و در این بخش از کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از: شفاعت خواستن، ثبات قدم و پایداری در راه خدا و دوری از سستی و بی ارادگی.

  بخش چهارم: ویژگی های امام حسین علیه السلام و روز عاشورا

  امام حسین علیه السلام الگویی برای همه زمان ها هستند که در این رابطه می‌توان به چند خصوصیت اشاره نمود: ارتباط اباعبدالله علیه السلام با مردم، ارتباط اباعبدالله علیه السلام با خدا و ارتباط ایشان با حاکمان زورگو.

  اهمیت روز عاشورا و ثواب زیارت امام حسین علیه السلام و برگزاری روضه برای امام حسین علیه السلام از مطالبی هستند که در ادامه این بخش مورد بررسی قرار گرفته اند.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۲۶
  عنوانسلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد هشتم
  دسته بندیکتاب، سخنرانی‌ها، عمومی، سلسله سخنرانی‌های استاد رفیعی
  مشخصات اصلی کتاب
  شابک۹۷۸۶۰۰۷۶۸۶۳۶۲
  ناشردارالمبلغین
  گردآورندهسید علی اکبر حسینی نیشابوری
  محتوای کتاب
  موضوعبررسی رجزها و شعارهای عاشورا, ویژگی های اصحاب امام حسین علیه السلام، شرح برخی از دعاهای زیارت عاشورا, ویژگی های امام حسین علیه السلام و روز عاشورا
  زبانفارسی
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۳۵۹
  نوع جلدشومیز
  قطعوزیزی

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط