چگونه فرزندانمان را نمازخوان کنیم؟! راهکارهایی برای جذب به نماز

چگونه فرزندانمان را نمازخوان کنیم؟! راهکارهایی برای جذب به نماز

  این کتاب جمع آوری و تدوین سخنرانی های دکتر رفیعی پیرامون موضوع نماز است تا با به کار بستن آن ها زمینه عشق به نماز در فرزندان و نوجوانان ایجاد شود.

  فهرست مطالب کتاب راهکارهایی برای جذب به نماز به شرح زیر می باشد:

  فصل اول : اهمیت و جایگاه نماز

  در این بخش به جایگاه نماز در قرآن و روایات معصومین علیهم‌السلام اشاره شده است و مهم ترین و روشن ترین راه برای دوری از دام شیطان را نماز معرفی می‌کند.

  فصل دوم : برکات نماز و آثار آن

  این فصل اشاره به چهار‌گونه نماز در قرآن دارد: نماز وَیل، نماز غَی، نماز سَقَر و نماز فلاح

   آثار و برکات نماز، شامل نماز فلاح خواهد شد که عبارتند از: زیبایی صورت، نورانیت قلب، دست یافتن به آرامش، نورانیت قبر، نزول رحمت، نور آسمان، سنگینی پرونده اعمال، تحصیل رضایت خداوند، رفتن به بهشت، تکبر زدایی، غفلت زدایی، حرص زدایی و برکت در رزق و زمان.

  فصل سوم : شکل وضو و نماز پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم

  در این بخش با توجه به اختلاف شیعه و سنی در شکل وضو و نماز خواندن پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ، صحیح ترین روش، روشی معرفی شده است که شیعه در حال حاضر وضو و نماز را به همان شکل انجام می‌دهد. با توجه به اینکه ائمهعلیهم‌السّلام هم  همانند پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم این روش را انجام می‌دادند و نماز و وضوی صحیح همان نماز و وضوی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است.

  فصل چهارم  : نماز و اهمیت آن

  برای اینکه آثار نماز بر روح و جان ما مترتب شود باید به چند نکته اهمیت داد: محافظت بر نماز که شامل اول وقت خواندن و آرامش در نماز است، مداومت بر نماز و خشوع و حضور قلب(آثار و برکات نماز در فصل دوم به صورت کامل ذکر شده است)

  فصل پنجم : آسیب شناسی نماز

  عوامل عدم قبول نماز در این فصل مورد بررسی قرار گرفته است که شامل: مبغض اهل بیت علیهم‌السلام بودن، بدعت‌گزار در دین، ریا کردن، زکات ندادن، حق‌النّاس و ... می‌باشد. در پایان همین فصل موانع تأثیر نماز بیان شده است که شامل: غیبت، اذیت کردن همسر و نگاه غضبناک به چهره والدین می‌باشد.

  فصل ششم : فلسفه نماز

  اقرار به ربوبیت، مظهر فقر و خشوع انسان، طلب آمرزش از خدا، دوری کردن از فراموشی مباحثی هستند که در این فصل مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۲۸
  عنوانچگونه فرزندانمان را نمازخوان کنیم؟! راهکارهایی برای جذب به نماز
  دسته بندیسخنرانی‌ها، عمومی، کتاب
  مشخصات اصلی کتاب
  شابک۹۷۸۶۰۰۹۴۵۷۸۰۹
  شماره کتاب‌شناسی ملی۳۵۱۸۲۸۲
  ناشردارالمبلغین
  گردآورندهحجت الاسلام سید علی اکبر حسینی نیشابوری
  محتوای کتاب
  موضوعراه کارهایی برای جذب نماز
  زبانفارسی
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۹۲
  نوع جلدشومیز
  قطعرقعی

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط