چگونه بهشتی شویم؟! نوشته های درب های بهشت و جهنم

چگونه بهشتی شویم؟! نوشته های درب های بهشت و جهنم

  از جمله عواملی که در افکار و رفتار انسان ها تأثیر بسزایی دارد معرفت و آگاهی نسبت به معاد، به خصوص بهشت و جهنم است. آیات و روایات زیادی وجود دارد که وضعیت انسان ها را در عالم پس از مرگ، روز قیامت و بهشت و جهنم ترسیم می کند که برخی از این روایات مربوط به جریان معراج پیامبر صلی الله علیه و آله است. این کتاب حاوی نوشته های درب های بهشت و جهنم شامل 53 پیام اخلاقی است که توسط استاد رفیعی ایراد شده است.

   در این کتاب می خوانیم: «چه کسانی بهشتی هستند»، «راه های زندگی خوش»، «راهکارهای قناعت»، «اقسام سرور»، «فرق سرعت و سبقت در قرآن»، «خدمت رسانی در حالات علما»، «درست انفاق کردن برای اموات»، «اثر شادکردن مؤمنین»، «راه های سلامت در دنیا»، «روایات درباره کلام»، «ویژگی های سخن گفتن از منظر قرآن»، «منع کردن از سخن زشت توسط امام رضاعلیه السلام»، «نشانه های ایمان به خداوند»، «اکرام مهمان، عامل بهشتی شدن» و «چند تذکر در مرد میزبان و مهمان».

  «اذیت همسایه، عامل جهنمی شدن»، «مصادیق ظلم»، «مفلس واقعی»، «شریک بودن در بنیان سنت حسنه»، «واکنش امام صادق علیه السلام در برابر توهین»، «تقوا بهترین توشه»، «عوامل راحتی در قبر»، «رسیدگی به کار مردم عامل نجات»، «عوامل زنده نگه داشتن قلب»، «تفسیر قلب سلیم»، «سخن چینی عامل عذاب»، «امید به خداوند عامل سعادتمند شدن»، «مأیوس نشدن از رحمت خداوند»، «حسن ظن به خداوند، عامل نجات»، «ترس از خدا عامل امنیت داشتن»، «خدمت رسانی در روایات»، «خصوصیات انفاق» و «گروه های لعن شده در قرآن» برخی دیگر از موضوعات مطرح شده در این کتاب است.

  در بخش پایانی کتاب نیز با موضوعاتی همچون «سرقت اعتقادات»، «تحقیر کردن مؤمن عامل تحقیرکردن اهل بیت علیهم السلام»، «یاری کننده ظالم»، «پنج گروه عامل اهانت به خود»، «اثرات خواست خدا را بر خواست خود مقدم کردن»، «دوری کردن از هوای نفس»، «اثر غلبه بر شهوت»، «دوری از هوای نفس، مخالفت کردن با شیطان»، «اجتهاد و کوشش»، «معانی اجتهاد»، «کار کردن امام کاظم علیه السلام»، «سرزنش شکوه گران»، «دوری کردن از کسالت و تنبلی» و «سعی و تلاش در حالات علما و بزرگان» آشنا می شویم.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۲۹
  عنوانچگونه بهشتی شویم؟! نوشته های درب های بهشت و جهنم
  دسته بندیسخنرانی‌ها، عمومی، کتاب
  محتوای کتاب
  زبانفارسی
  موضوعاسلام - اخلاق اسلامی
  مشخصات ظاهری کتاب
  تعداد صفحات۱۷۶
  قطعرقعی
  وزن223 گرم
  نوع جلدجلد نرم
  مشخصات اصلی کتاب
  شابک978-600-93128-8-7
  شماره کتاب‌شناسی ملی۳۴۹۰۲۸۶
  گردآورندهسید علی اکبر حسینی نیشابوری

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط