تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم
تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم 0تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم 1تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم 2تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم 3تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم 4

تفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم

  کتاب حاضر با هدف استفاده هرچه بهتر مبلغان علوم دینی از تفسیر قرآن کریم و قابل فهم بودن و روان بودن آن برای عموم مردم چاپ و راهی بازار نشر شد.

   رسالت تفسیر بلیغ بیان فهم ساده آیات و نکات تبلیغی مرتبط با آن است. در پایان هربحث تفسیری نیز داستان های متناسب با بحث آمده است.

  این کتاب شامل بیست و شش جلسه می‌باشد؛

  نکات تبلیغی سوره نباء

  بیان دلایل انکار معاد، آثار معاد باوری، آخرت گرایان در حدیث معراج، تفاوت شناخت سطحی و عمیق در مرود اعتقادات، دعوات به شکر و سپاسگزاری از خداوند، اسامی و اوصاف قیامت نفخ صور، اوصاف و اسامی دوزخ و طبقات آن، کیفیت زندگی جهنمیان، عوامل جهنمی شدن، حقیقت و ماهیت نامه اعمال، ثبت نمام اعمال انسان اعم از نیت ها، انگیزه ها و کار ها، نعمت های جسمانی و مادی در باغ های بهشت، نعمت های معنوی فراوان در بهشت، تقوا کلید بهشت، چگونگی ورود بدون حساب به بهشت، ربوبیت و رحمانیت الهی، آیات و چگونگی تجسم اعمال، حسرت ها در روز قیامت و عوامل نجات در قیامت از نکات تبلیغی سوره نباء می‌باشند.

  نکات تبلیغی سوره نازعات

  ایمان به فرشتگان در ردیف ایمان به خدا و انبیاء و قیامت، سوگند های قرآن، چهره ها و حالات مجرمان در قیامت، چهره های مورد تکریم در قیامت، کیفر های گناه، عبرت آموزی از مردگان برای زندگان، از خرابی ها برای آبادانی ها، از گذشتگان برای آیندگان و آثار عبرت، اصول حاکم بر استفاده از نعمت ها، شناخت دنیا و عوامل بهره مندی از دنیا و آخرت،شیوه و آداب پرسش در قرآن و شرایط پذیرش و پیروی از قرآن از نکات تبلیغی سوره نازعات می‌باشند.

  نکات تبلیغی سوره عبس

  اهمیت و آثار و برکات حسن خلق، درمان بد اخلاقی، معرفی قرآن از زبان خود قرآن، مراتب اعراض و دوری از قرآن، نفرین و بیزاری الهی از برخی انسان ها، نعمت طعام در قرآن، مسئولیت انسان در برابر خوراک و عوامل نورانیت و تاریکی چهره ها در قیامت از نکات تبلیغی سوره عبس می‌باشد.

  نکات تبلیغی سوره تکویر

  پدیده شوم و هولناک فرزند کشی، تساوی زن و مرد یا تفاوت، اسباب ورود به بهشت و جهنم، وظایف و ویژگی های جبرئیل در قرآن، مخالفت ها و برخورد مشرکان لجوج و معاند با پیامبر(ص) و اختیار بندگان و مشیت الهی از نکات تبلیغی سوره تکویر می‌باشند.

  نکات تبلیغی سوره انفطار

   فرجام آسمان ها، اعمال ما تقدم و ما تأخر، ریشه های غرور و فریب و خود محوری، درمان غرور و قیامت عرصه حکومت الهی از نکات تبلیغی سوره انفطار هستند.

  مشخصات عمومی
  شناسه محصول۹
  عنوانتفسیر بلیغ(جلد یک) بیان نکات تبلیغی آیات جزء سی قرآن کریم
  دسته بندیکتاب، عمومی، تالیفات دکتر رفیعی
  مشخصات اصلی کتاب
  شماره کتاب‌شناسی ملی۳۷۸۳۵۵۰
  شابک۹۷۸۶۰۰۶۶۱۲۳۱۷
  مولفناصر رفیعی محمدی
  ناشرمعروف/قم
  محتوای کتاب
  زبانفارسی
  موضوعتفاسیر شیعه
  مشخصات ظاهری کتاب
  قطعوزیری
  نوع جلدسلفون
  تعداد صفحات۳۵۲

  دیدگاه خود را بنویسید

  محصولات مرتبط